• Venkovni parapety na miru

  Venkovní parapety na míru

  Potřebujete okenní parapet ale nevyhovují Vám standardní rozměry? Nechte si od nás vyrobit parapet
  přesně dle Vašich požadavků. Parapet na míru.

 • Klempirstvi

  Klempířství

  Klempířské práce provádíme od roku 1991.
  Zajišťujeme pokládku plechové krytiny, kompletní odvodnění Vaší střechy ale také ostatní klempířské práce.

 • Strechy

  Střechy

  Potřebujete novou střechu? Plánujete opravu staré střechy?
  Nechte si od nás vypracovat cenovou nabídku pokrývačských prací i střešní krytiny.

Střechy

Chtěli byste novou střechu? Nebo plánujete opravu, renovaci či rekonstrukci staré střechy? Nechte si od nás vypracovat cenovou nabídku pokrývačských prací, střešní krytiny a dalších střešních doplňků.

Objednat pokrývačské práce

Střechy - stavba, údržba, opravy a rekonstrukce

Definice a vlastnosti střechy

Střecha hraje klíčovou roli v ochraně budovy, jejích obyvatel a interiéru před nepříznivými povětrnostními vlivy a primárně před vlhkostí. Střecha, izolace a ventilace musí pracovat ve vzájemném souladu, aby se povedlo budovu ochránit před vznikem vlhkosti a následně i před plísní a houbami. Střecha také chrání před sluncem.

Vlastnosti střechy ovlivňující vznik vlhkosti, zadržování vody, odolnost a vzhled se liší podle zvolené střešní krytiny a také podle typu střechy.

Všeobecné rozdělení střech

V praxi rozeznáváme dva druhy střech - plochou a šikmou střechu. Většina komerčních, industriálních a bytových domů má ploché nebo spíše lehce šikmé střechy - minimální sklon je totiž 2%. Rodinné domy mají ve většině případů šikmé střechy.

Střechy můžou dále být zateplené - uzavřené budovy (administrativní, obytné) a nezateplené - otevřené budovy (parkoviště).

Střecha a její údržba

Údržba střechy zahrnuje úklid listí a vybírání dalších nečistot z okapů a sedel.
Nečisoty v úžlabí mohou zapříčinit vniknutí vody pod šindele či mezi spoje a způsobit tak nevratné škody ve vnitřní (spodní) části střechy.
Ucpaný okap způsobí přetečení vody, která tak snáze vnikne pod tašky na římse, kde opět může napáchat obrovské škody. Je úplně jedno o jakou střešní krytinu se jedná - ať už máte tašky z kompozitních materiálů (asfalt), pálenou keramickou tašku nebo lehkou plechovou střechu.
Nejlepší způsob jak ochránit svou střechu a zachovat co nejdéle její životnost, je obloukem se vyhnout těmto zbytečným problémům. Pak už vás mohou překvapit jen přírodní katastrofy.

Pojďme se nyní společně podívat na technologii používanou při budování nové střechy. Později si ukážeme také konstrukční chyby, chyby vzniklé nedodržením technologického postupu výstavby a hlavně - ukážeme si možnosti opravy střechy způsobem DIY - Do-It-Yourself aneb Zrob si sám. Někteří pokrývači (roofers - eng.) pracují na obou typech střech, jiní se specializují pouze na jeden.